بازی سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی

بازی: سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دیگر در هیچ فیلمی از «وودی آلن» کار نخواهم کرد / گرتا گرویگ

با توجه به اتهام‌هایی که این روزها بیش از پیش گریبان‌گیر وودی آلن شده، «گرتا گرویگ» بازیگر بعضی از فیلم‌های این کارگردان اعلام کرده از همکاری با او پشیمان است.

دیگر در هیچ فیلمی از «وودی آلن» کار نخواهم کرد / گرتا گرویگ

گرتا گرویگ: دیگر در هیچ فیلمی از «وودی آلن» کار نخواهم کرد

عبارات مهم : همکاری

با توجه به اتهام هایی که این روزها بیش از پیش گریبان گیر وودی آلن شده، «گرتا گرویگ» بازیگر بعضی از فیلم های این کارگردان اعلام کرده از همکاری با او پشیمان است.

به گزارش ایسنا، «هالیوود ریپورتر» نوشت: با توجه به فعالیت کمیپن #MeToo، هر روز خبر جدیدی راجع به افشای تعرض ها و تجاوزهای جنسی در سینمای هالیوود منتشر می شود. در این فضا، هیچ تعجبی ندارد که صدای عوامل زن فیلم های «وودی آلن» هم بلند شود.

«گرتا گرویگ» بازیگر و کارگردانی است که چند شب پیش جایزه عالی ترین فیلم بخش موزیکال و کمدی «گلدن گلوب» و نامزدی عالی ترین فیلمنامه را با «لیدی برد» ـ نخستین تجربه خود در زمینه کارگردانی ـ به دست آورد. «گرویگ» به گفته خود با فیلم های «آلن» بزرگ شده است و در چندین پروژه با او همکاری داشته است.

او اخیرا در مصاحبه ای با «نیویورک تایمز» و در حضور «آرون سورکین» ـ فیمنامه نویس و کارگردان صاحب نام سینما ـ راجع به تجربه های کاری اش با سازنده «آنی هال» و «تقدیم به رم با عشق» صحبت کرد.

در این گفت وگو نظر «گرویگ» راجع به افرادی چون «کوین اسپیسی»، «رومن پولانسکی» و «وودی آلن» پرسیده شد و این که آیا راه بازگشتی جهت این اشخاص مشهور که به آزار و تجاوز جنسی متهم شده است اند وجود دارد یا نه.«گرویگ» در پاسخ به این پرسش گفت: دوست دارم به طور خاص تنها به پرسش تان راجع به «وودی آلن» جواب بدهم، چون چندین بار دیگر هم این پرسش از من پرسیده شده است است… من فقط می توانم از طرف خودم صحبت کنم. به این نتیجه رسیده ام که اگر آن چه را الان می دانم آن موقع می دانستم، در فیلم های او بازی نمی کردم.

این بازیگر زن در ادامه توضیح داد که از سال ۲۰۱۲ همکاری اش را با «وودی آلن» شروع کرده ولی دیگر در هیچ فیلمی با او کار نخواهد کرد. «گرویگ» سپس به پرونده «دیلن فارو» ـ دخترخوانده «آلن» ـ اشاره کرد که مورد تعرض های جنسی پدرخوانده اش (آلن) قرار گرفته بود و از او شکایت کرد.

«گرویگ» با اشاره به نامه های سرگشاده «فارو» افزود: نوشته های «دیلن فارو» باعث شد متوجه شوم که من دردی روی درد یک زن گذاشته ام و خودم از این اتفاق دل شکسته شدم. من در این فیلم ها بزرگ شدم و به عنوان یک هنرمند اطلاعاتی کسب کردم و نمی توانم این واقعیت را عوض کردن دهم ولی می توانم در آینده تصمیم های دیگری بگیرم.

در این گفت وگو «آرون سورکین» هم گفت: دلم نمی خواهد هیچ کس غیبش بزند. با این که شک دارم «کوین اسپیسی» بتواند راهی جهت بازگشت خود به سینما پیدا کند، ولی به دنبال تغییری معجزه گونه می گردم.

موج افشاگری های جنسی در هالیوود زمانی وجهه «کوین اسپیسی» ـ بازیگر برنده دو جایزه اسکار ـ را در هم کوبید که «آنتونی رپ» بازیگر آمریکایی، فاش کرد «اسپیسی» در سال ۱۹۸۶ و زمانی که او ۱۴ ساله بوده، قصد داشته او را مورد تعرض قرار دهد. این عنوان بازتاب فراوانی در هالیوود داشت و تصویر العمل بازیگر «زیبای آمریکایی» به این قضیه، اوضاع را بدتر هم کرد.

رسوایی اخلاقی «هاروی واینستاین» ـ تهیه کننده پرنفوذ هالیوودی ـ آغازگر جنبش بزرگی در آمریکا و دیگر کشورهای دنیا شده است و تاکنون دامن اشخاص شاخصی همچون «داستین هافمن»، «کیسی افلک» و بازیگران و صورت های معروف و نویسندگان دیگری را گرفته است.

کمپین #MeToo هم که اخیرا در مراسم اعطای جوایز «گلدن گلوب» ۲۰۱۸ به اوج خود رسید، زنان را تشویق می کند به سکوت راجع به مورد تعرض و تجاوز واقع شدن آخر دهند. این جریان به رسوایی بسیاری از اشخاص هنری، فرهنگی و سیاسی در آمریکا و کشورهای دیگر منجر شده است است.

دیگر در هیچ فیلمی از «وودی آلن» کار نخواهم کرد / گرتا گرویگ

واژه های کلیدی: همکاری | بازیگر | هالیوود | هالیوود | بازیگران | هالیوودی | کوین اسپیسی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz