بازی سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی

بازی: سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است / معاون اول رییس جمهور

اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است / معاون اول رییس جمهور

معاون اول رییس جمهور :اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است

عبارات مهم : اقتصاد

اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به شروع به کار و استقرار دولت دوازدهم بر لزوم بازبینی و ارزیابی عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم تاکید کرد و گفت: اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است در عین حال مورد نیاز است دبیرخانه ستاد نسبت به گذشته فعال تر و مجهز تر باشد و همه دستگاه های اجرایی نیز عملکرد خود را در قبال اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی مورد بازبینی و آسیب شناسی قرار دهند.

اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است / معاون اول رییس جمهور

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت اولویت بندی پروژه ها و برنامه های اجرایی اقتصاد مقاومتی جهت سال 96 اظهار داشت: اگر پروژه ها و برنامه های اولویت دار سال 96 به درستی اجرا شود، اهداف مورد انتظار در اقتصاد کشور محقق خواهد شد و شاهد رشد اقتصادی، توسعه صادرات، اشتغال زایی، زیاد کردن تولید و اصلاح زندگی مردم خواهیم بود.

وی تصریح کرد: البته باید با بکارگیری راهکارها و روش های کارآمد از گارانتی اجرایی برنامه ها و تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اطمینان حاصل کنیم و روند کارها را به طور مستمر مورد ارزیابی قرار دهیم و پیگیری ها و نظارت ها به گونه ای باشد که از اجرای برنامه ها مطمئن باشیم.

اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری با یادآوری اینکه جهت پیگیری و نظارت بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی ساز و کاری چند لایه آینده نگری شده است هست، افزود: گزارشات میدانی، حضور هیئت سه نفره در محل اجرای برنامه ها جهت ارزیابی عملکرد، حضور اعضاء دولت در استانها، گزارش ماهانه استانداران و نظارت از طریق سامانه نظارتی دبیرخانه از جمله ساز و کارها و روش های پیگیری و نظارت هستند ولی با این وجود به نظر می رسد باید ساز و کارهایی که جهت نظارت و پیگیری برنامه ها در نظر گرفته شده است را کارآمد تر کنیم.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به دیدار اخیر اعضای هیأت دولت با مقام معظم رهبری و اعلام دغدغه های ایشان نسبت به اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، خاطر نشان کرد: برداشت ما از سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار این بود که ایشان از نحوه اتخاذ تصمیمات و تدوین برنامه های ستاد رضایت دارند و در عین حال بر تسریع در روند اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی به شکل مناسب تر نیز تاکید داشتند.

وی بر ضرورت آسیب شناسی و کشف دلایل عدم اجرای کامل بعضی تصمیمات و برنامه های اقتصاد مقاومتی در بعضی دستگاه ها تاکید کرد و گفت: عدم برخورداری ستاد از اختیارات کافی، نبود اراده نیرومند در بعضی دستگاه های اجرایی، محدودیت های مالی و مدیریتی و دلایل دیگر از این دست می تواند به عنوان عوامل موثر در عدم اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی مطابق انتظارات باشد که مورد نیاز است این عنوان مورد بررسی و آسیب شناسی دقیق و جدی قرار گیرد و راهکارهای حل این پرسشها تدوین شود.

اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است / معاون اول رییس جمهور

جهانگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را فرصتی مغتنم جهت دولت به عنوان مسئول مهم اقتصاد کشور برشمرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به جهت آنکه از اعتبار حمایت های مقام معظم رهبری و نیز اجماع صاحبنظران اقتصادی برخوردار است فرصتی مغتنم جهت دولت است تا بتواند به اهداف مهمی مثل مقاوم سازی اقتصاد کشور در برابر تکانه های بیرونی، پاسخگویی به مطالبات مردم و عمل به وعده های رییس جمهور محترم به مردم دست پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه تصمیمات ستاد باید نافذ الکلمه باشد، گفت: البته منظور از نافذ الکلمه بودن آن نیست که به دنبال سست کردن قوانین کشور هستیم آیا که یکی از نمادهای کمک به امنیت سرمایه گذاری در کشور حاکمیت قانون در همه امور است و دولت نیز بر حاکمیت قانون در همه عرصه ها باور عمیق دارد.

اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت دوازدهم ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

وی از دبیرخانه ستاد و دستگاه های اجرایی خواست ضمن آسیب شناسی عملکرد اجرای اقتصاد مقاومتی در سال 95، گزارش دقیقی از میزان پیشرفت و اجرای برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال 96 تدوین کنند و دلایل عدم اجرا و موانع احتمالی آن را نیز احصاء و جهت تصمیم گیری به ستاد ارائه نمایند.

دکتر جهانگیری همچنین از دبیرخانه ستاد خواست در نحوه و ساز و کارهای گزارش گیری و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی بازبینی کند و گزارش هایی که به ستاد ارائه می شود بصورت عملیاتی، براق و روشن باشد و دلایل عدم اجرا و عدم توفیق بعضی از برنامه ها را مشخص نماید.

اراده دولت و ستاد بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی است / معاون اول رییس جمهور

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست وزارت نیرو، روسای شرکت های برنامه و بودجه کشور، اداری و استخدامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، دستیار خاص اقتصادی رییس جمهور و رییس هیئت عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال 96 مورد بحث و بررسی قرار داده شد و نماینده دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرایی را تا مرداد ماه امسال ارائه کرد.

در این جلسه اعضای ستاد هر کدام نظرات و نظر های خود را در خصوص دلایل و موانع و پرسشها فراروی اجرای بعضی از برنامه های اقتصاد مقاومتی ارائه کردند و برخورداری از اختیارات لازم، ایجاد نظام پیگیری و نظارت دقیق و بازبینی در روند و شیوه های گزارش گیری ها را از جمله الزامات اجرای هر چه بهتر برنامه های اقتصاد مقاومتی برشمردند.

در آخر این جلسه قرار شد که دستگاه های اجرایی عملکرد سال گذشته خود را مورد بررسی و بازبینی و آسیب شناسی قرار دهند و با هماهنگی دبیرخانه ستاد، پیشنهاداتی جهت هر چه بهتر شدن روند اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و سرعت بخشیدن به تحقق این برنامه ها تدوین کنند.

واژه های کلیدی: اقتصاد | برنامه | دستگاه | اقتصادی | رییس جمهور | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz