بازی سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی

بازی: سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی باز هم آثار ارز! ، تورم دو رقمی ماند

گر چه مرکز آمار بر تورم تک‌رقمی تاکید دارد ولی آنچه که بانک مرکزی از تغییرات شاخص بهای کالا و خدمات منتشر می‌کند حاکی از پایداری تورم دو رقمی در ماه‌های اخیر و

باز هم آثار ارز! ، تورم دو رقمی ماند

تورم دو رقمی ماند/ باز هم آثار ارز!

عبارات مهم : مرکزی

گر چه مرکز آمار بر تورم تک رقمی تاکید دارد ولی آنچه که بانک مرکزی از تغییرات شاخص بهای کالا و خدمات منتشر می کند حاکی از پایداری تورم دو رقمی در ماه های اخیر و اختلاف حدود ۲.۵ درصدی بین آمار منتشره این دو نهاد هست.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی تورم هر سال در مرداد ماه امسال را ۱۰ درصد اعلام کرده هست. این در شرایطی است که طبق وعده قبلی اعلام شاخص بهای کالا و خدمات از سوی بانک مرکزی با عوض کردن سال پایه انجام شده است و از ۱۰۰-۱۳۹۰ به ۱۰۰-۱۳۹۵ عوض کردن کرده هست. بنا بر این گزارش در حال حاضر تورم نقطه به نقطه به ۸.۶ درصد و تورم ماهانه حدود ۰.۲ درصد جهت مردادماه است.

باز هم آثار ارز! ، تورم دو رقمی ماند

در حالی بانک مرکزی از خردادماه امسال تورم را دو رقمی و حدود ۱۰.۲ درصد اعلام کرد که این روند همچنان تا آخر مرداد ادامه داشته و به ۱۰ درصد رسیده هست، هر چند که تورم اعلامی از سوی این بانک روندی کاهشی را طی کرده و در قیمت ۱۰ درصد مانده است.

اینکه آیا اکنون اختلاف حدود ۲.۵ درصدی بین آمار بانک مرکزی و مرکز آمار دیده می شود از گذشته نیز این اختلاف کم و بیش وجود داشته ولی در حال حاضر می توان این عنوان را ناشی از عوض کردن سال پایه نیز دانست.

گر چه مرکز آمار بر تورم تک‌رقمی تاکید دارد ولی آنچه که بانک مرکزی از تغییرات شاخص بهای کالا و خدمات منتشر می‌کند حاکی از پایداری تورم دو رقمی در ماه‌های اخیر و

در رابطه با اینکه آیا تورم بعد از تک رقمی شدن دوباره روندی رو به رشد طی کرد و دو رقمی شد، موضوعی است که ولی الله سیف -رئیس کل بانک مرکزی- اعتقاد است زیاد کردن قیمت ارز می تواند یکی از دلایل عمده این رشد باشد آیا که در اقتصاد کشور عزیزمان ایران با دو گروه کالا مواجه هستیم؛ گروه اول کالاهای غیر مبادله ای که قابل تجارت نیست و دسته دوم کالاهایی که از تورم بین المللی و قیمت ارز متاثر هستند. وی تاکید دارد که جهت مهار و کنترل تورم باید نظارت کامل بر هر دو گروه کالایی انجام شود.

با این وجود سیف از اینکه تورم انتظاری روند نزولی را طی کرده ابراز رضایت داشته و عنوان کرده است که روند کم کردن تورم نقطه به نقطه شرایط تک رقمی شدن شاخص را حدودا تا سه ماه آینده فراهم خواهد کرد.

واژه های کلیدی: مرکزی | اختلاف | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz