بازی سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی

بازی: سینما سرگرمی فرهاد اصلانی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آخرین اوضاع سامانه مربوط به خانه‌های خالی

مدیرعامل شرکت ملی زمین و مسکن گفت: در حال گزینش مشاور جهت طراحی سامانه جامع املاک کشور هستیم و راه‌اندازی آن زمان‌بر خواهد بود. 

آخرین اوضاع سامانه مربوط به خانه‌های خالی

آخرین اوضاع سامانه مربوط به منزل های خالی

عبارات مهم : قانون

مدیرعامل شرکت ملی زمین و مسکن گفت: در حال گزینش مشاور جهت طراحی سامانه جامع املاک کشور هستیم و راه اندازی آن وقت بر خواهد بود.

حمیدرضا عظیمیان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: حدود ۵ ماه پیش مسوولیت راه اندازی سامانه جامع املاک کشور به ما واگذار شده است و باید هزینه های آن را بر عهده بگیریم. به تازگی کار را شروع کرده ایم و در حال گزینش مشاور هستیم. قرار است کلیه اطلاعات برخط املاک کشور در این سامانه ثبت شود که یکی از آن موارد، عنوان منزل های خالی است.

وی افزود: راه اندازی این سامانه مقداری طول می کشد؛ آیا که که باید دستگاه های دیگر از جمله شهرداری ها، اداره ثبت و دارایی کمک کنند. در این سامانه جامع قرار است اطلاعات تمام زمین ها و ساختمان های مسکونی کشور ثبت شود. موارد استفاده متعددی هم دارد که یکی از آنها وضع مالیات بر منزل های خالی است.

آخرین اوضاع سامانه مربوط به خانه‌های خالی

عظیمیان با بیان این که نمی توانیم وقت دقیقی جهت راه اندازی سامانه مشخص کنیم گفت: باید معماری این سایت را طراحی کنیم. جهت آن نیاز به مشاور کاربلد داریم. ظرف دو هفته آینده مشاور را گزینش می کنیم بعد آنها معماری سامانه را طراحی می کنند. سپس نسبت به نوشتن برنامه و خرید تجهیزات اقدام خواهیم کرد. هنوز اسم مشخصی هم جهت سامانه گزینش نشده هست. فعلا با عنوان سامانه جامع املاک کشور آن را می شناسیم که شاید بعدا اسم آن عوض کردن کند.

به گزارش ایسنا، جهت ایجاد تعادل در اوضاع منزل های خالی، شرکت امور مالیاتی، دریافت مالیات از منزل های خالی را در چارچوب اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴ و در قالب حکم ماده (۵۴)، در دستور کار قرار داد. طبق این ماده، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر این قانون) به عنوان «واحد خالی» شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات به نسبتی از مالیات بر اجاره خواهند شد، با این حال مالیات واحدهای خالی در سال دوم معادل یک دوم مالیات متعلقه، سال سوم برابر مالیات متعلقه و سال چهارم و به بعد یک ونیم برابر مالیات متعلقه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی زمین و مسکن گفت: در حال گزینش مشاور جهت طراحی سامانه جامع املاک کشور هستیم و راه‌اندازی آن زمان‌بر خواهد بود. 

گفتنی است مالیات بر منزل های خالی تا آخر سال ۱۳۸۰ بموجب مواد (۱۰) و (۱۱) قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ اخذ می شد، ولی با توجه به بعضی اشتباهات قانونی و اجرایی آن بویژه اشتباهات مربوط به شناسایی منزل های خالی و ارزش گذاری در چارچوب اصلاحات قانون مالیات های مستقیم در سال ۱۳۸۰ لغو شد.

علی چگنی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ۲۶ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ به ایسنا گفته بود: کارهای ایجاد سامانه املاک و اسکان در حال انجام هست. وزیر راه و شهرسازی در ماه های اخیر طی حکمی مسوولیت ایجاد این سامانه را به شرکت ملی زمین و مسکن محول کرده اند. بخشهای متفاوت وزارتخانه نیز با آن دوستان همراهی و هماهنگی می کنند.

واژه های کلیدی: قانون | مالیات | اندازی | قانونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz